4 naturalnych sposobów na złagodzenie zapalenia stawów u zwierząt domowych

Choroba zwyrodnieniowa stawów może również dotknąć Twoje zwierzę: psa, kota, konia… Jest to choroba, która może być bardzo bolesna i upośledzająca, szczególnie u starzejących się zwierząt. Oprócz bólu fizycznego, choroba zwyrodnieniowa stawów może mieć również katastrofalne skutki dla psychicznego samopoczucia zwierzęcia. Na szczęście istnieją skuteczne naturalne metody zapobiegania, leczenia i łagodzenia tego schorzenia. W ten sposób możesz uchronić swojego pupila przed licznymi zabiegami chemicznymi z ich czasami bardzo poważnymi skutkami ubocznymi!

Właściwa dieta dla Twojego zwierzęcia

Pierwszym krokiem w walce z chorobą zwyrodnieniową stawów u Twojego zwierzęcia jest zapewnienie mu dobrej diety dostosowanej do korzyści płynących z naturalnych metod leczenia, które dla niego wybrałeś. Dobry stan zdrowia stawów, kości i mięśni zależy również w dużej mierze od prawidłowego odżywiania. Niezależnie od tego, jakie jest Twoje zwierzę (pies, kot, gryzoń, koń itp.), staraj się w miarę możliwości zapewnić mu wysokiej jakości dietę zawierającą wszystkie składniki odżywcze, minerały i witaminy, których potrzebuje.

Oprócz dobrej, zrównoważonej diety, nie wahaj się stosować suplementów diety, jeśli Twoje zwierzę cierpi na zapalenie stawów. Na przykład połączenie witaminy E i kwasów omega-3 pomoże złagodzić ból stawów. Omega-3 to dobre, niezbędne tłuszcze, które pomagają zmniejszyć stan zapalny i ból: wybierz na przykład olej rybny. Jeśli chodzi o witaminę E, to po prostu wspomaga ona prawidłowe wchłanianie kwasów omega-3.

Kolejnym niezbędnym suplementem dla Twojego zwierzaka przy zapaleniu stawów jest witamina C. W rzeczywistości, oprócz właściwości antyoksydacyjnych, które spowalniają starzenie się, witamina C pomaga promować syntezę kolagenu. Dzięki temu idealnie nadaje się do pielęgnacji chrząstek, ale także tkanek i ścięgien Twojego pupila. Teraz możesz połączyć te dobre rady żywieniowe z naturalnymi metodami leczenia!

4 naturalnych metod leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów u zwierząt

Kilka naturalnych metod leczenia może pomóc Twojemu zwierzęciu z chorobą zwyrodnieniową stawów. Celem tych alternatywnych leków jest leczenie choroby jako całości, w każdym przypadku indywidualnie, z fizycznego punktu widzenia, ale także psychologicznie, dla ogólnego dobrego samopoczucia twojego zwierzaka. Te naturalne sposoby leczenia pozwolą Ci nie tylko zapobiec postępowi tego schorzenia, ale także skutecznie zmniejszyć stan zapalny, uśmierzyć ból i przywrócić zdrowie stawom. W każdym razie, nie wahaj się wezwać profesjonalisty, aby leczył Twojego zwierzaka w sposób naturalny!

1/ Aromaterapia

Prawdopodobnie na co dzień korzystasz z dobrodziejstw olejków eterycznych dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia… Ale możesz również stosować aromaterapię u swojego zwierzaka, jeśli cierpi on na zapalenie stawów.

Ważna uwaga od Aromatherapia: poniższa formuła nie powinna być stosowana u kotów bez porozumienia z lekarzem weterynarii kompetentnym w dziedzinie aromaterapii. Rzeczywiście, niektóre olejki eteryczne nie są odpowiednie dla kotów. Ponadto dawka powinna być dostosowana do wagi zwierzęcia. Dlatego też, jako środek ostrożności, najlepiej jest skonsultować się z lekarzem weterynarii aromaterapeutą przed zastosowaniem tej formuły u Twojego zwierzęcia. Głównym celem tej formuły jest poinformowanie Państwa, że niektóre olejki eteryczne mogą być stosowane w celu złagodzenia bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów u zwierząt. Jeśli chciałbyś użyć ich do uśmierzenia bólu swojego zwierzaka, możesz przeczytać mój artykuł tutaj lub skontaktować się z lekarzem weterynarii, który zna się na aromaterapii.

Wiele olejków eterycznych ma właściwości przeciwzapalne i łagodzące, które uśmierzają ból i przyczyniają się do poprawy samopoczucia psychicznego Twojego zwierzęcia. Można na przykład zastosować środek Dr. Pascal Debauche, który jest specjalnie opracowany ze względu na swoje właściwości przeciwbólowe i zmniejsza stan zapalny. Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać następujące składniki:

  • 4 ml olejku eterycznego z wintergreen
  • 1 ml olejku eterycznego z sosny szkockiej
  • 1 ml rozmarynowo-kamforowego olejku eterycznego
  • 1 ml olejku eterycznego z tymianku z liści cząbru
  • 3 ml olejku eterycznego z immortelle
  • 20 ml oleju roślinnego makadamia

Następnie pamiętaj, aby stosować tę kurację u swojego pupila trzy razy dziennie, wykonując delikatne, powolne i miejscowe masaże przez kilka minut. Podnieś sierść psa lub kota, aby ułatwić wniknięcie preparatu w skórę. Dawka powinna być dostosowana do masy ciała. Jako środek ostrożności, nadal zalecamy, abyś skonsultował się z lekarzem weterynarii aromaterapeutą przed użyciem niektórych olejków eterycznych, ponieważ niektóre olejki mogą nie być odpowiednie dla zwierząt, a w szczególności dla kotów.

2/ Homeopatia: 3 środki lecznicze

Homeopatia jest również jednym z najskuteczniejszych naturalnych sposobów leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów u zwierząt domowych. Jest to medycyna alternatywna, która może być stosowana samodzielnie lub jako uzupełnienie konwencjonalnych metod leczenia.

3/ Fitoterapia: 4 rośliny przeciwzapalne

Możesz również wykorzystać zalety roślin bezpośrednio do leczenia zapalenia stawów u Twojego zwierzęcia!

Kurkuma jest doskonałym środkiem przeciwzapalnym i dlatego jest jednym z najbardziej odpowiednich naturalnych sposobów leczenia tej choroby. Jego działanie jest nawet podobne do działania kortyzonu, ale bez skutków ubocznych tej substancji. Wystarczy dodać łyżeczkę sproszkowanej kurkumy do karmy Twojego zwierzęcia raz dziennie. Można go również kupić tutaj i postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi dawkowania.

Lukrecja zmniejsza również obrzęki stawów.

Z kolei pieprz kajeński i dziurawiec pomagają złagodzić ból spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów i przyspieszają proces gojenia. Są to doskonałe rośliny, które mogą być stosowane jako okłady. Nie wahaj się skonsultować się z profesjonalistą w celu dobrania odpowiedniego leczenia i dawkowania dla Twojego zwierzęcia!

4/ Akupunktura

Oczywiście, istnieje wiele innych naturalnych metod zapobiegania i leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów u zwierząt, takich jak na przykład akupunktura. Nie wahaj się zajrzeć do naszego małego przewodnika po naturalnym leczeniu Twojego zwierzęcia. Znajdziesz tu wiele świadectw właścicieli zwierząt, którzy przekonali się do medycyny alternatywnej, a także porady i opinie ekspertów!

Jakie są Twoje naturalne wskazówki dotyczące utrzymania zdrowia Twojego zwierzęcia?