Olejek eteryczny Ylang-ylang

Olejek eteryczny Ylang-ylang : co to jest?

Olejek eteryczny Ylang-ylang jest znany z działania przeciw stresowi i pobudzeniu. Olejek eteryczny z Ylang-ylang, o silnym i zmysłowym zapachu, jest uważany za afrodyzjak. Olejek eteryczny Ylang-ylang jest również jednym z najbardziej znanych w pielęgnacji włosów, którym dodaje siły i blasku.

Olejek eteryczny o silnym i rozpoznawalnym zapachu, Ylang-Ylang dodaje energii zmęczonemu organizmowi. Zwłaszcza w przypadku zmęczenia seksualnego nie trzeba już wykazywać jego afrodyzjakalnych walorów. Ponadto hipotensyjne, ludzie cierpiący na tachykardię lub nadciśnienie znajdą w olejku eterycznym Ylang-Ylang naturalny środek do łagodzenia tych zaburzeń. Dzięki regulującemu wpływowi na rytm serca Ylang Ylang pomaga również w łagodzeniu kryzysów udręki lub nadmiernego stresu.

Nazwa łacińska: Cananga odorata (Lam.) Hook F. et T. forma genuina. Część destylowana: kwiaty

Środki ostrożności przy stosowaniu olejku eterycznego Ylang Ylang

Olejek eteryczny z Ylang Ylang jest stosunkowo elastyczny w użyciu. Może być stosowany przez wszystkich z wyjątkiem kobiet w ciąży poniżej 3 miesięcy i niemowląt poniżej 3 miesięcy. Olejek eteryczny z Ylang Ylang Complete musi być jednak stosowany ostrożnie, w szczególności w zastosowaniach skórnych, do których zaleca się rozcieńczenie w oleju roślinnym. Podobnie, w dyfuzji, preferowane jest rozcieńczenie olejku eterycznego Ylang Ylang Complete w innych olejkach eterycznych.

Stosowanie skórne

Olejek eteryczny z Ylang Ylang Complete jest drażniący dla skóry, dlatego przed zastosowaniem na skórę należy go rozcieńczyć w oleju roślinnym (20% olejku eterycznego na 80% oleju roślinnego).

Przy spożyciu

Stosowanie olejku eterycznego Ylang Ylang Complete drogą doustną jest zarezerwowane dla terapeuty.
Ten olejek eteryczny może być stosowany w kuchni, jeśli jest rozcieńczony w tłuszczu (olej, śmietana, jogurt, mleko) lub słodzony (syrop, miód). Nie należy go spożywać w czystej postaci.

W dyfuzji

Nie dyfuzji czyste: rozcieńczyć do 10-15% w innych olejków eterycznych.
Kobiety w ciąży powyżej 3 miesięcy mogą stosować ten olejek eteryczny w dyfuzji powietrza.
Może powodować bóle głowy, a nawet mdłości, jeśli dawka jest zbyt duża.

Składniki uczulające

Olejek eteryczny Ylang Ylang zawiera uczulające składniki biochemiczne:

  • linalol (2 do 16%)
  • benzoesan benzylu (≤ 12%)
  • geraniol (≤ 5 %)
  • farnezol (≤ 5 %)
  • salicylan benzylu (≤ 4 %)
  • eugenol (≤ 0,9 %)
  • alkohol benzylowy (≤ 0,5%)
  • izoeugenol (≤ 0,3 %)

Uwaga: Najlepiej jest przetestować olejek eteryczny przed użyciem (dwie krople w zgięciu łokcia przez co najmniej 24 godziny, aby upewnić się, że nie ma reakcji).