Posted in Olejki eteryczne Porady

Olejek Ravintsara przeciwko grypie

Olejek Ravintsara przeciwko grypie Posted on 20/12/2018Leave a comment

Olejek eteryczny Ravintsara będzie w tym roku numerem 1 aby uniknąć przebywania na dnie łóżka. W zapobieganiu grypy, odkryj ten olejek eteryczny prosto z Madagaskaru. W tym celu należy wybrać się na wycieczkę dookoła Madagaskaru, aby zobaczyć, co się dzieje. Uważaj, aby nie pomylić go z olejkiem eterycznym Ravensare (Ravensare aromatica sonnerat), który jest toksyczny przez usta i nie ma w ogóle tych samych właściwości.

Jak go używać?

Drogą ustną

Umieść kroplę olejku eterycznego Ravintsara na łyżeczce miodu, oliwy z oliwek lub cukru dwa razy w tygodniu. W przypadku choroby, do 4 razy dziennie.

Drogą skórną

Jako środek zapobiegawczy nanieść 2 czyste krople olejku eterycznego Ravintsara na dolną część pleców, wzdłuż kręgosłupa i na klatkę piersiową 2 razy w tygodniu. W przypadku choroby, do 5 razy dziennie.

I w synergii?

W butelce, wymieszaj:

  • 60 kropli olejku eterycznego Ravintsara
  • 40 kropli olejku eterycznego z Eukaliptusa Radiata
  • 20 kropli olejku eterycznego z Liści Laurowych (Laurus nobilis)
  • 40 kropli olejku eterycznego z Czarnego świerku (Picea Mariana)

W przypadku stosowania na skórę nałożyć 3 krople mieszanki na klatkę piersiową i 3 krople na górną część pleców. Powtarzać 6 razy dziennie przez 2 do 3 dni.

Jak działa olejek Ravintsara ?

Olejek eteryczny z Ravintsara jest coraz bardziej rozpoznawalny w świecie aromaterapii. Malgaski „dobry liść” z wieloma zaletami ma wiele skutecznych właściwości przeciwdziałających pojawieniu się grypy. Bardzo elastyczny w użyciu, dostosowuje się do każdego wieku. Jego słodki i korzenny zapach jest dobrze tolerowany przez większość ludzi.
Działania antywirusowe i antybakteryjne

Wysokie stężenie alfa-terpineolu i 1,8-cineole sprawia, że olejek eteryczny Ravintsara jest niezwykle skuteczny i odpowiedni dla osób w każdym wieku! Ogranicza rozprzestrzenianie się drobnoustrojów (mikroorganizmów) i ryzyko superinfekcji. Jego pole działania jest bardzo szerokie, co pozwala na dogłębne działanie.

Działanie immunostymulujące

Dzięki cząsteczkom monoterpenu (myrcen) zawartym w tym olejku eterycznym, gruczoły nadnerczy są bardziej stymulowane. Położone nad nerkami, są one przede wszystkim odpowiedzialne za reakcje naszej obrony immunologicznej. Ich rolą jest wydzielanie i regulowanie hormonów niezbędnych do utrzymania układu odpornościowego. Kiedy te nadnercza są słabe, czujesz stan ogólnego zmęczenia, brak snu i ciało staje się słabsze od zarazków. Ravintsara olejek eteryczny zapobiega zatem tym zagrożeniom, stymulując te gruczoły w naturalny sposób. Ryzyko zarażenia się grypą jest więc znacznie zmniejszone.
Przewidywane działanie

Cząsteczka 1,8-cyneol zachęca do kaszlu. Podczas kaszlu, wszystkie zanieczyszczenia, które zatykają oskrzela są wydalane i oskrzela są czyszczone. Kaszel jest zawsze bardziej korzystny niż oczyszczanie gardła. Rurki oskrzelowe mogą zatem korzystać z ekspresowego czyszczenia, ułatwionego przez cyneol zawarty w olejku eterycznym z Ravintsara.

W jakim wieku mozna go używać i na co uważać?

Bardzo elastyczny w użyciu, Ravintsara olejek eteryczny jest doskonale wspierany przez wszystkich członków rodziny: niemowląt powyżej 3 miesięcy, dzieci, dorosłych i kobiet w ciąży powyżej 3 miesięcy lub karmiących piersią.

Jednak przed zastosowaniem go dla osób z padaczką należy zasięgnąć porady lekarza ze względu na wysokie ryzyko wystąpienia padaczki w dużych dawkach.

Uwaga! W przypadku kobiet w ciąży poniżej 3 miesiąca życia, przed użyciem olejku eterycznego zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.

Olejek eteryczny z Ravintsara może być używany przez drogi oddechowe (wdychanie lub dyfuzja), doustne (połknięcie) lub przez skórę.

Informacje na temat grypy

Grypa jest wywoływana przez wirus atakujący układ oddechowy.

W Polsce najbardziej korzystnym okresem dla rozwoju wirusa grypy jest okres od listopada do marca. Choroba ta może trwać kilka dni lub cały tydzień. Dotyczy to całego ciała: stałego zmęczenia, gorączki, bólu w klatce piersiowej lub bólu głowy.

Naukowcy zidentyfikowali 3 rodzaje wirusów grypy:

  • Typ A: najbardziej niebezpieczny, ponieważ rośnie bardzo szybko, jest również najmniej powszechny. Dotyczy to na przykład wirusa H1N1 i ostatnio ptasiej grypy H5N1.
  • Typ B: znacznie mniej groźny i rozwijający się wolniej, jest to wirus dobrze znany w europejskich zimach. Epidemie są zlokalizowane i łatwo kontrolowane.
  • Typ C: Wirus ten wywołuje objawy tak łagodne jak zwykłe przeziębienie.

Dobre praktyki

Kiedy dostaniesz wirusa grypy, być może będziesz musiał zostać w łóżku przez kilka dni. Oto kilka dobrych praktyk, aby uniknąć zachorowania.

Zakryj się! Szale, czapki, kurtka i rękawiczki: podczas długich okresów zimowych, dbaj aby twoje ciało zostało ciepłe.
Unikaj bycia zamkniętym w środku: tak jak ty, zarazki kochają ciepłe wnętrza. To im pomaga się rozmnażać. Utrzymuj swój dom czysty poprzez regularne sprzątanie. Wyjdź, aby uzyskać trochę świeżego powietrza.
Przestrzenie mieszkalne to wymarzone miejsca na zarazki. Jeśli Twoje dziecko jest chore, trzymaj je w domu, aby zapobiec zarażeniu całej klasy.
Regularnie myj ręce i wydmuchuj nos za pomocą jednorazowej chusteczki.

 

Custom leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *